Zdravotní masáž

Zdravotní masáž zvyšuje prokrvení kůže, rozšíření žilek, kapilár a tepének, urychluje vstřebávání otoků, výpotků a krevních výronů v okolí kloubů a průběhu šlach. Největší uplatnění má při poruchách funkce pohybového aparátu. Její jedinečnost spočívá v uvolnění svalové povázky (fascie) a odstranění spoušťových bodů. To vede ke snížení napětí zkrácených či přetížených svalů i zlepšení rozsahu pohybů v kloubech. Indikace: poruchy funkce pohybového ústrojí - bolesti svalů a kloubů, vertebrogenní potíže, poúrazové a pooperační stavy - jemná masáž pomáhá urychlit proces hojení a mírní svalové kontraktury, choroby dýchacích cest - jejich důsledkem bývá ztuhlost hrudníku a mezižeberních svalů. Kontraindikace: horečnaté onemocnění, jakékoli akutní zánětlivé onemocnění, pokročilá atherosklerosa a osteoporóza, krvácivé stavy, zánět žil DK a varixy, onkologická onemocnění.


Manuální lymfodrenáž 

Tato specifická metoda pomáhá aktivovat a zvýšit činnost lymfatického systému. Zlepšuje tak detoxikaci organismu, jeho regeneraci a obranyschopnost. Manuální lymfodrenáž je překvapivě velmi příjemná a jemná, sled kruhovitě a spirálovitě vedených hmatů je pomalý. Terapie trvá nejméně 60 minut, celotělová lymfodrenáž pak 120 minut. Nemusí být však vhodná pro každého. Seznamte se s kontraindikacemi této metody, v případě pochybností vše konzultujte s lékařem. Indikace: prevence a redukce otoků, detoxikace organismu, zvýšení imunity, podpora regenerace, zpomalení procesu stárnutí, zaléčená kožní onemocnění (akné, atop.exém), zpevnění podkoží, prevence a zmírnění či zpomalení celulity, prevence žilní nedostatečnosti a varixů, zmírnění pocitu těžkých a unavených končetin( i po sportu), v rámci redukce váhy, zmírnění bolestí hlavy a migrenozních stavů. Relativní kontraindikace: chronická onemocnění dýchací soustavy (astma bronchiale, chron.bronchitida), srdeční selhávání, hyperfunkce štítné žlázy, bolestivá nebo silná menstruace, první měsíce těhotenství, šestineděli, zácpa. Absolutní kontraindikace: onkologické onemocnění, glaukom (zelený zákal), akutní virové či bakteriální onemocnění, horečka, neléčené nebo nekompenzované závažné onemocnění ( DM, hyper a hypofunkce štítné žlázy, hyper a hypotenze), akutní žilní zánět, onemocnění jater, srdce a ledvin, bolesti břicha nejasného původu, hnisavé rány a poranění, užívání preparátů potlačujících krevní srážlivost (warfarin). Nejširší uplatnění má manuální lymfodrenáž při léčbě závažných zdravotních obtííží (např.lymfedém, flebedém, otoky a vředy způsobené žilní nedostatečností, neuropatie, angiopatie, parezy...), Takováto terapie vyžaduje dozor odborného lékaře a je poskytována na specializovaném lymfologickém pracovišti.


Reflexní masáž nohou

Reflexní terapie je tisíce let stará léčebná metoda, využívá znalosti zon umístěných na chodidlech. Jejich třením a stimulací ovlivníme funkci celého těla i jednotlivých orgánů. Reflexní masáž slouží jako účinná prevence, podporuje samoléčebné schopnosti organismu, navozuje pocit uvolnění a relaxace, přináší úlevu od bolesti, pozitivně ovlivňuje krevní oběh a lymfatický systém, zlepšuje látkovou výměnu, pomáhá odstranit pocit bolavých nohou. Výborné výsledky vykazuje tato metoda při léčbě pohybového aparátu. Někdy bývá vhodné spojení reflexní masáže s následnou masáží bolestivé části těla ( většinou zad ). Kombinace obou procedur zvyšuje účinnost terapie. Kontraindikace: plísňová onemocnění nohou, akutní stavy( horečka, viróza, zánětlivá onemocnění), kožní defekty a zánětlivé reakce na noze, tato terapie není vhodná pro lidi s transplantovaným orgánem.


Kinesiology taping
Autorem kinesiology tapingu je japonský chiropraktik Dr. Kenzo Kase. Tato metoda je založena na vlastním přirozeném procesu hojení těla. Pružné pásky vyrobené z bavlněné, voděodolné tkaniny mají podobné elastické vlastnosti jako kůže. Po aplikaci tejpu dochází k postupnému nadzvednutí kůže, uvolnění podkoží. Tím se zlepší cirkulace krve a lymfy ve svalech. Kinesiology taping reguluje svalové napětí, zlepšuje funkčnost kloubů, je doplňkovou metodou používanou především k léčbé akutních i chronických potíží pohybového aparátu. Dokáže výrazně urychlit proces regenerace.

Regenerační masáž